Zajištění příjmů sportovce

Zajištění příjmů profesionálních, amatérských i rekreačních sportovců má svá vlastní specifika, které je třeba vzít v úvahu při tvorbě návrhu řešení.

Jde především o 2 základní hlediska:

  • Zajištění lehkých (pohmožděniny, podvrknutí) a středních úrazů (zlomeniny, vazy):

Lehké a střední úrazy se nevyhýbají nikomu a provází každého z nás a na každém kroku. Nejen při sportu, ale i při cestě do práce, školy, na dovolené, při dopravních nehodách nebo kdekoliv v době volna.

Nejen, že jsou hodně bolestivé, ale každého sportovce mohou dočasně omezit ve sportovní činnosti, což je obvykle spojeno se ztrátou finančních prostředků. Pro tyto případy je velice důležité mít kontrakt na ochranu zdraví a zajištění příjmů, který může tyto finanční ztráty do jisté míry pokrýt. Zvláště pak, pokud člověk splácí půjčky nebo hypotéky a v takovém případě správné úrazové pojištění dodává pocit jistoty a bezpečí.

Úraz nemusí být způsoben vlastní vinou, přesto může kohokoliv ovlivnit natolik, že nepříjemně zpomalí sportovní i pracovní kariéru a životní tempo.

  • Zajištění vážných úrazů (trvalé následky):

Již mnohokrát jsme slyšeli smutné příběhy velkých sportovních talentů a hvězd, které vážné zranění připravilo o zbytek nadějné nebo hvězdné kariéry. Samozřejmě, že když se podíváme na amatérské nebo rekreační sportovce, kteří většinou nemají tolik času trénovat a pracovat i na fyzické kondici, tak se jim také bohužel nevyhýbají vážné úrazy.

Tyto vážné úrazy většinou způsobí podstatnou změnu v životě každého člověka a jeho nejbližších.  Proto je nezbytné v návrhu řešení myslet i na tyto rizika a zahrnout je do pojistné ochrany.

b0150b4c506286bc7bc2ea3b5a95d61c

Máte rychlý dotaz? Zeptejte se.

Kontaktní formulář

* Povinné položky