MAROSANA END OF THE SEASON VOL. 15

Jubilejní 15. ročník kultovní akce v režii nestárnoucího punkera Michala Marošiho proběhne 4.-6.10. za podpory Sport Group CZ jako jednoho z generálních partnerů !!!

Závody v dual slalomu, pumptracku a slopestylu plus velký nedělníMX Enduro Eliminator čekají na všechny aktivní účastníky i diváky bikerského festivalu MAROSANA END OF THE SEASON, který se koná již patnáct let v řadě!

Po loňském úspěchu se pořadatel oslav konce sezóny Michal Maroši rozhodl opět pro lokalitu bývalého hnědouhelného dolu Žacléř v Krkonoších.

V těsné blízkosti industriálních staveb bude zbudována dráha propumptrack, který vykrystalizuje jako páteční otevření festivalu. Pojede se tradičně jako noční závod.

Na kopci vyroste trať pro ‚paralelní’ dual slalom což je stěžejní závod celého eventu.
Trať pro slopestyle, který se na Marosanu vrací po čtyřleté přestávce, bude postavena v industriálním duchu a bude se těšit velkému zájmu diváků.

Všech sobotních závodů se zúčastní kompletní česká bikerská elita, která patří k absolutní špičce ve světovém poháru fourcrossových závodů i freestylových exhibicí.

Svou premiéru si v neděli odbude velký vyřazovací závod v enduro motocrossu. Michal Maroši si od zařazení motokrosového programu slibuje, že díky němu na festival přiláká nové lidi z příbuzné komunity. „Oba sporty jsou si hodně blízké a spousta lidí se věnuje oběma včetně mě,” říká Michal, který ježdění na motorce v bývalém vojenském prostoru Milovice bere jako trénink a velkou zábavu.

Stejně jako každý rok nebude MAROSANA ani letos jenom o sportu. Na páteční i sobotní večer Michal připravuje kulturní program. Zatímco v pátek se diváci mohou těšit na přehlídku filmů zaměřených na extrémní sporty v žacléřském kině, sobota bude patřit živé bluesové produkci.

« Zpět na předchozí stránku