Kategorizace sportovce

Z hlediska pojistného trhu je velice důležitým kritériem správná kategorizace sportovce. 

Profesionální sportovec

Formulace profesionálního sportovce je často u různých tuzemských i zahraničních pojišťoven rozdílná. Profesionální sportovec je zpravidla registrovaný sportovec mající profesionální smlouvu, nebo beroucí výplatu za vykonávanou činnost, kde tento příjem je příjmem převažujícím (hlavním).

Některé pojišťovny posuzují profesionálního sportovce podle toho, zda soutěží na vyšší než krajské soutěži, nebo pokud se jedná o rizikový sport.

Amatérský registrovaný sportovec

Amatérský sportovec je zpravidla registrovaný sportovec nemající profesionální smlouvu a nebere výplatu za vykonávanou činnost, popřípadě musí mít hlavní (převažující) příjem z jiné než sportovní činnosti.

Některé pojišťovny posuzují amatérského sportovce podle toho, v jaké úrovni soutěží.

Rekreační sportovec

Rekreační sportovec je člověk, který vykonává sportovní aktivitu za účelem zvýšení duševních a fyzických hodnot na nižší než krajské úrovni, bez úplaty, bez profesionální smlouvy, příležitostně.

Některé pojišťovny posuzují rekreačního sportovce podle toho, jakému sportu se věnují.

I my sami jsme byli často v pozicích sportovců a klientů a řešili zajištění příjmů. Bohužel jsme se často setkávali s tím, že nám byl produkt nabídnut, sjednán a v případě úrazu nebylo bohužel plněno, protože námi požadovaný sport nebyl krytý (i když nám to bylo slíbené)!

Samozřejmě naší náplní práce je najít nejvýhodnější variantu zařazení vašeho sportu v široké škále tuzemských pojišťoven a nabídnout vám kvalitní kontrakt na pokrytí všech vašich rizik a požadavků.

Máte rychlý dotaz? Zeptejte se.

Kontaktní formulář

* Povinné položky